Pozycjonowanie stron www – najczęściej pojawiające się problemy

Zapraszamy do konsultacji z naszymi specjalistami SEO. Pozycjonowanie stron www wymaga przestrzegania ściśle określonych zasad narzucanych nam przez koncern Google. Szybko zmieniające się aktualizacje algorytmów wymagają nieustannego doszkalania się i bieżącego śledzenia newsów dotyczących marketingu internetowego. Obecnie, pozycjonowanie coraz bardziej idzie w stronę wysokiej jakości treści i wyważonej optymalizacji oraz dopasowania witryn pod potrzeby i oczekiwania użytkowników.

Najczęściej zadawane pytania odnośnie pozycjonowania stron www:

    1. Jak dobrać frazy kluczowe pod swoją stronę/bloga?

      Przede wszystkim, należy określić tematykę strony lub działalności, sprawdzić najsilniejszych konkurentów w wynikach naturalnych – ich strukturę i meta opisy. Następnie, proponowane frazy sprawdzamy w plannerze słów i wybieramy te z potencjałem. Nie radzimy rzucać się na słowa wyszukiwane po 15 tys razy miesięcznie lub podobnie często – wypozycjonowanie strony na tak silne frazy wymaga dużych nakładów finansowych. Własnymi środkami możemy zdecydować się na słowa oscylujące wokół 1600 – 2400 wyszukań w miesiącu. Jeśli działalność jest lokalna, warto postawić na frazy określające te lokalizację.
    2. Czy optymalizacja strony jest konieczna?

      Optymalizacja strony jest niezbędna do rozpoczęcia jakichkolwiek działań mających na celu wypromowanie strony. W wielu wypadkach już sama optymalizacja potrafi podnieść pozycję strony i zacząć generować ruch, bo obecne wytyczne dotyczące optymalizacji skupiają się na treści i jakości. Budowanie zaplecza linkowego bez wcześniejszej optymalizacji jest bezcelowa, ponieważ niewiele zdziała. Optymalizacja musi łączyć w sobie elementy istotne dla robotów wyszukiwarek oraz istotne dla użytkowników, takie jak ciekawe treści, dobra nawigacja, responsywność i szybkie ładowanie. Zdobycie wysokich pozycji bez unikalnych i interesujących treści jest niemożliwe i warto zadbać o ciekawy content i jego dobrą optymalizację.